Opieka dzienna

Przedszkole o nazwie „Kraina Uśmiechu” jest miejscem gdzie przy wspierającym okiem specjalistów, dziecko samodzielnie kroczyć będzie ścieżką eksperymentów i dążyć ku własnej samodzielności.

NASZYM CELEM JEST:

OPIEKA:

• Opiekę dzienną przez cały rok, również w wakacje
  • Zajęcia zgodnie z podstawą programową,
  • Zajęcia z języka angielskiego (kontakt z językiem obcym – codziennie)
  • Ubezpieczenie NNW

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE:

• prowadzenie ćwiczeń poprawnej wymowy
  • udzielanie pomocy rodzicom dzieci z wadami wymowy
  • wspomaganie rozwoju językowego dzieci z opóźnioną mową

RYTMIKA:

• różne formy ruchu inspirowane muzyką (zabawy z chustami, szarfami)
  • nauka piosenek, zabawy przy muzyce, ćwiczenia słuchowe,
  • rozwijanie koncentracji uwagi, wyobraźni i pamięci rytmicznej, koordynacji ruchowej, orientacji w przestrzeni

DODATKOWO:

• Uroczystości okolicznościowe
  • Warsztaty plastyczne
  • Warsztaty bębniarskie
  • Wizyty teatrów
  • Koncerty
  • Bajkoterrapia
  • Muzykoterapia
  • Zajęcia z elementami chemii, fizyki i matematyki.

W celu zapewnienia odpowiedniej jakości opieki dydaktyczno-wychowawczej oraz indywidualnego podejścia wychowawcy do każdego dziecka, zapewniamy małą liczebność grup.

CZESNE:

• 450 zł (ul. Różowa) + 10 zł  wyżywienie za każdy dzień
  • 550 zł (ul. Górna) + 10 zł  wyżywienie za każdy dzień

GODZINY OTWARCIA:

• 6:30-17:00 (ul. Różowa)
  • 6:30-17:30 (ul. Górna)

WYŻYWIENIE
Dzieci w wieku 3-6 lat mają wysokie zapotrzebowanie na składniki budulcowe, dlatego w jadłospisie uwzględnione są odpowiednie ilości mleka, białych serów, jaj i chudego mięsa oraz łatwiej strawnych warzyw i owoców. Jadłospisy są układane według pór roku, dzielą się na jadłospisy: wiosenno- letnie, jesienno – zimowe. Taki podział umożliwia pokrycie zapotrzebowania energetycznego dziecka w ciągu dnia, które stanowi 65-80% zapotrzebowania dobowego. Jadłospisy są ustalane tak, aby zapotrzebowanie energetyczne na śniadanie stanowiło od 25 – 30%, obiad od 30 – 35% zapotrzebowania energetycznego, podwieczorek od 10-15% zapotrzebowania energetycznego.